Jakie firmy prowadzą skup auta używanego?

Sprzedać stary samochód, który jest już w bardzo złej kondycji technicznej, nie jest w Polsce łatwo. Znacznie polepszył się bowiem u nas średni stan samochodów, co powoduje że ludzie nie są już skłonni kupować aut, które popularnie nazywane są po prostu „złomem”. Co w takim razie możemy zrobić z takim starym pojazdem, oprócz oddania go na złomowisko za bezcen? Sprawdzamy.

Jak wiemy, pojawiło się ostatnio na rynku niemało firm, które prowadzą skup starych, używanych samochodów. Przygarną one niemal każde auto, począwszy od całkiem jeszcze dobrych modeli, to typowego „złomu” który nie powinien już jeździć po drogach. Właśnie do takiej firmy można oddać samochód, który nie nadaje się już do użytku, co powoduje że kupca innego niż taka firma już na niego nie znajdziemy. Cena jaką dostaniemy z pewnością będzie wyższa, niż gdybyśmy taki samochód po prostu odprowadzili na złomowisko, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Czy jednak trudno znaleźć firmę, która prowadzi skup auta używanego? Jak widać wcale nie. Właśnie z tego powodu, że „złomu” nikt już dzisiaj w Polsce nie kupuje, ludzie nie mają co zrobić z tymi samochodami. Więc stworzono im całkiem dobrą możliwość poradzenia sobie z problemem.

Nie ma też się co oszukiwać, że za stare auto dostaniemy krocie. Jednak na pewno będzie to więcej, niż gdybyśmy odprowadzili auto bezpośrednio pod bramę złomowiska. Z czego wynika taka rozbieżność w cenach? Otóż firmy prowadzące skup aut rozmontowują je na części, co pozwala im sporo na takim aucie jeszcze zarobić. Jak łatwo się domyślić, byśmy mogli sprzedać samochód do takiej firmy, przynajmniej wnętrze musi coś sobą reprezentować. Czasem wystarczy dobry i zdrowy silnik, który można byłoby „przeszczepić” do innego pojazdu. Wszystko to sprawia, że dostaniemy dużo więcej, jeżeli oddamy pojazd do przedsiębiorstwa prowadzącego skup auta używanego. Niemniej trzeba też wiedzieć, że nie dostaniemy z pewnością majątku, ale cena będzie atrakcyjniejsza niż złom w przeliczeniu na kilogramy. Warto wcześniej doprowadzić wnętrze do w miarę dobrego stanu, a jeżeli się da to doprowadzić auto na własnych kołach – oszczędzimy na dodatkowym transporcie lawetą.

Jeżeli więc chcemy wziąć za stare auto nieco więcej grosza – odprowadźmy je do firmy kupującej stare samochody. Zarobimy więcej niż na złomowisku, a pieniądze będziemy mogli dołożyć sobie do zakupu nowego samochodu. Jest to bardzo dobra propozycja, jeżeli mamy stary i zdezelowany samochód, którego nikt już w dzisiejszych czasach nie kupi.

Zachęcamy wszystkich, których zainteresował ten artykuł od odwiedzenia także innych stron takich jak:

aso bmw x3 mazowieckie

http://warszawa.bawariamotors.pl/

używane mini

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.